Aktuality

5.Ročník volejbalového turnaje smíšených družstev

Tradiční volejbalová sobota v Dolních Břežanech, tentokrát trochu netradičně v nové sportovní hale.

Sobotní předpověď nám zrovna nepřála už pár dní před turnajem a naděje na změnu moc nebyla. Jelikož v nové hale trénujeme, přesunuli jsme celý turnaj tam. Trošku nám to zamíchalo s organizací celého turnaje, ale nakonec to byla skvělá volba, protože opravdu téměř celá sobota propršela a 16 stupňů není zrovna ideální volejbalové počasí.

Týmů se nakonec v „sálovkách“ postavilo pouze 5. Pátý tým jsme postavili z příchozích sólo hráčů a doplnili z našeho týmu SK Olympie. Volejbal to byl opravdu pestrý a dle mého názoru vcelku vyrovnaný. Systém jsme zvolili „každý s každým“, takže si všichni zahráli celkem 4 zápasy.

Vítězný putovní pohár a uzenou šunku získali nováčci z „eBanky“, 2.příčka patřila stálici našich turnajů týmu KuK (Kostelec u Křížku), 3.příčka Rodince, náš tým SK Olympie skončil na 4.pozici a tým „Pouliční směsky“ uzavřel toto pořadí.

Kromě hlavních cen jsme udělili cenu i nejlepší nahrávačce turnaje, mladé naději Rodinky  Zuzce a nejlepšího smečaře si odnesl  Radek z eBanky.

Tímto chci také poděkovat za sponzorské dary a ceny : Antonínu Přikrylovi, Vinotéce Dolní Břežany, Remax G8 Reality. Za pomoc s turnajem : Jana Šimečková,  Radka a Martin Mihaličkovy.

Věřím, že se Všem turnaj líbil a příští rok si opět přijedou zahrát.

Valocký Pavel

Odehráli jsme turnaj ve Vraném nad Vltavou.

skončili jsme na 6.místě z 12.

___________________________________________________

Jak jsme v Bystřici bojovali s časem a tabulkou …

...od ranního losu až do večera

8.4.2018

Za časného nedělního rána, kdy každý normální člověk odpočívá, spí nebo si teprve vaří kávu, se Tým SK Olympie vydal směr Benešov… do Bystřice na turnaj.

15.ročník volejbalového turnaje smíšených družstev Města Bystřice

Ranní los proběhl a já svou nešťastnou rukou, vytáhl mé šťastné číslo 4… tímto bohužel vše začalo…

Naše skupina B

TJ Sokol Vrané, Krysy z Jižňáku, Last Minute, SK Olympie, Frndy

První set proti Last Minute jsme se rozkoukávali..Ve druhém setu jsme se do toho opřeli a šli jsme do vedení. Za stavu 20:10 pro nás, jsme trošku polevili...nicméně jsme to dotáhli a konečné skóre  bylo  23:25  a  25:20 . Zisk 1 bodu za remízu.

Další zápas, proti Frndám, (po extrémně dlouhém čekání mezi zápasy-  až po 4 zápasech) nám přinesl opět remízu.. 15:25 a 25:18.... Trochu jsme opět na startu zaspali.

Hned v úvodu, za vyrovnaného stavu 4:4,  se soupeři zranil hráč při špatném doskoku...takže další čekání... nějak jsme se už nemohli dostat do zápasu...  stav 15:25 hovoří za vše. Mírně nás to rozhodilo. Druhý set jsme začali opět vedením a udrželi jsme ho až do závěru. 25:18 pro nás - bohužel nevalné skóre, soupeř totiž po zranění hráče dohrával v pěti.

Další 1 bodík za další remízu.

Než jsme stačili odehrát náš teprve 3. zápas dne, Vrané hodilo ručník do ringu a opustilo palubovku.

2 body za výhru bez boje.

Poslední zápas s Krysami z Jižňáku jsme ,bohužel i přes veškerou snahu , nedokázali vyhrát.  0 : 2  na sety = 0 bodů.

Přes nejistý výkon v úvodu a prohraný zápas s Krysami, jsme postoupili z druhého místa.

Čekalo nás finále o 3 místo s týmem skupiny A -  Na odstřel.  Zkrácené sety začali. (každý by to čekal asi obráceně)

Rozpačitý začátek a opět nechtěná prohra 16:21. Druhý set ovšem patřil nám, od začátku jsme drželi vedení. Mírný náskok nám vydržel  asi do půlky setu, závěr nám proletěl mezi prsty - konečný stav 20:21. Bohužel už nic dalšího nepřišlo. Prostě to je pro dnešek vše, žádné další zápasy už nebudou...

Nakonec jsme dovezli přece jen tu Bramboru.. máme z ní radost, kdo by taky neměl.

Během dne byly i vtipné momenty, celý tým to stmelilo. Našli jsme si každý nějakou tu slabinku na zlepšení, někdo zjistil co by před turnajem neměl jíst.  Všichni jsme si něco odnesli a ten kdo si neodnesl zkušenost, těšil se z výherní tatranky a lahváče.

Mě samozřejmě potěšil hlavně Diplom.

______________________________________________________________

Závěrem pár rýpnutí směrem k organizaci a obvyklé „Kdyby…“

Od 9hodiny ranní do 16hodin jsme měli odehrané pouze 2 zápasy... losování tentokrát nedopadlo dobře. Za celý den jsme dostali možnost pouze 4x ukázat co v nás je. (ostatní minimálně 5x,  ti šťastnější 6x)

Několikrát nám do naší B skupiny posunuly zápas A skupiny a tím se naše hraní oddalovalo. Mohli s tím dohráváním počkat až dohrajeme naší malou skupinku.

Od začátku se nedal časový plán stihnout, finální zkrácení bodů do 21 mělo přijít hned ráno.

Trocha popohánění týmů při rozpinkávání před zápasem by také nějaký ten čas ušetřila.

Ve finále by pak možná byl i prostor na kvalitní odehrání  zápasu rozdílem o 2 body, jak bývá zvykem. Náhlá smrt bodem 21 nebylo nic příjemného. Prostě nezbyl čas.

Nalosovaných 11 týmů, na dva kurty, bylo opravdu velké sousto, bohužel i vyškrtaná tabulka pro 6 týmů na 5, opravdu rozházela pořadím zápasů, proto ta šílená čekací doba.

Aby to vše ale neznělo úplně negativně. Odehrané zápasy byly velice fajn! Bavilo nás to, úroveň byla lepší než jsme zvyklí. Rádi přijmeme pozvání na další ročník.

Já už jsem ale poučen byl, příště už za mě nechám losovat jednu z našich krásných děvčat...  :)

Ahoj Pavel

Zleva:  Markéta, Miki, Já, Tony, Marek, Milan,

dole zleva:  Ráďa a Káťa.

Nový rok 2018 s novým vedoucím

Zdravím všechny příznivce našeho klubu.

Převzal jsem po Janě Šimečkové "žezlo" vedoucího oddílu volejbalu a chci Vás seznámit se současnou situací, doplnit pár informací z poslední doby a přinést pár starších výsledků z turnajů na kterých jsme hráli.

Janě tímto děkuji za dosavadní práci kterou našemu oddílu věnovala od jeho založení.

Budu se snažit o rozšíření našich řad a zároveň věnovat oddílu maximum.

Valocký Pavel - vedoucí oddílu Volejbalu

5.ročník Volejbalového turnaje smíšených družstev 2018

Letošní turnaj který pořádáme, se bude konat 1.9.2018 opět na našem multifunkčním hřišti SK Olympie v Dolních Břežanech.